בניית אתרים

אם נשווה בניית אתר אינטרנט לבניית בניין, הרי שלא נתחיל לתקוע את היסודות לפני שאנחנו יודעים בשביל מה אנחנו רוצים לבנות את הבית.

הגדרת הצורך, בשביל מה אתר אינטרנט

בניית אתר אינטרנט הפכה כבר לכמעט צורך מובן מאליו. , 
יחד עם זאת ראוי ומומלץ לקחת עט ונייר ולהעלות על הכתב את המחשבות שלנו: למה אני צריך/רוצה לבנות אתר אינטרנט
כל רצון או צורך הם לגיטימיים אלא שכדאי לברר ולהכין רשימה מדויקת. 
הגדרת הצרכים והרצונות בצורה מדויקת תאפשר לשלב הבא להיות קל ברור ומדויק. 
אם נשווה בניית אתר אינטרנט לבניית בניין, הרי שלא נתחיל לתקוע את היסודות לפני שאנחנו יודעים בשביל מה אנחנו רוצים לבנות את הבית- למגורים, לנופש, למסחר וכולי. 
סיבות רבות יכולות להיות לבניית אתר אינטרנט, החל מחנות מקוונת או מכירת שירותים ועד בניית אתר לכבוד התינוק החדש שנולד לנו. 
בכל מקרה, הגדרת הצורך לשם מה נבנה אתר היא שתוביל לשלב הבא שהוא שלב תכנון האתר. 

 

תכנון האתר

בעת תכנון אתר תארו לעצמכם דמות של גולש אלמוני שאינכם מכירים והוא איננו מכיר אתכם באופן אישי. 
בניית אתר, כמו כל פרויקט בנייה צריך שתהיה לו תוכנית.תוכנית בניית אתר היא שתאפשר לנו לבנות אתר שימושי ויעיל שייתן מענה מרבי לצורך שלשמו אנחנו מנהלים אתר אינטרנט. ושוב מומלץ להיצמד לעט ולנייר ולערוך רשימה של צרכים. 
ובדיוק כמו בעת בניית בית כך גם בעת בניית אתר- איזה חדרים אנחנו צריכים שיהיו בבית כדי שיענה על הצורך שלשמו הוא הוקם. כך גם באתר אינטרנט- הכניסה לבית תהיה דף הבית. דפים אחרים יהיו בהתאם לצרכי האתר. אולם חשוב שיהיו בכל אתר דף של "אודותינו", צור קשר, מפת אתר וכן תנאי שימוש באתר. 
טיפ חשוב: בעת תכנון אתר תארו לעצמכם דמות של גולש אלמוני שאינכם מכירים והוא איננו מכיר אתכם באופן אישי, המתעניין במה שיש לכם להציע. אל תחשבו על עצמכם כי אתם מכירים את נושא האתר היטב והדברים ברורים לכם. נסו למכור את עצמכם, את השרות שלכם או את המוצר שלכם דרך עיניים אלמוניות ולאו דווקא משוכנעות. אם אתם רוצים אתר מצליח, אתר שמוכר, בניית אתר חייבת להיעשות מפרספקטיבה אובייקטיבית ככל שניתן. 

 

מה עם המתחרים שלנו?

וכדי לוודא שאנחנו בכיוון הנכון, לפני שאנחנו מתחילים בפועל בבניית אתר, כדאי מאד להתרשם ממה שקורה אצל המתחרים שלנו. מומלץ לא לנסות להיות מקוריים ומיוחדים אלא לשכפל דפוסים שכבר עובדים. 
הגדרת הצרכים והרצונות בצורה מדויקת תאפשר לשלב הבא להיות קל ברור ומדויק. 
ובאנלוגיה למשל בניין הבית משלבים 1 ו 2, לא מומלץ לבנות קודם את הגג ומעליו את חדר הכניסה. יופיו של האינטרנט הוא שהכול גלוי ונראה לעיין. צריך רק לדעת לקרוא. 
סביר להניח שהאתרים הטובים ביותר, הנכונים ביותר והמוכרים, האתרים שנהנים מכמות הגולשים הגדולה ביותר יופיעו במקומות הראשונים בגוגל(או בכל מנוע חיפוש אחר), לפיכך נסו לשכפל את מבנה האתרים המופיעים במקומות הראשונים בתוצאות החיפוש בתחום שלכם. 
לא מומלץ לבנות קודם את הגג ומעליו את חדר הכניסה. יופיו של האינטרנט הוא שהכול גלוי ונראה לעיין.